Pozityviais keliais

Dažnai susiduriame su reiškiniu, kai norime ką nors pakeisti savo gyvenime – atsiranda pasipriešinimas tam pokyčiui. Įdomu tai, kad jis būna tiek mūsų viduje, tiek ir iš išorės, artimųjų, pažįstamų… Taip atsitinka tada, kai mūsų pokytis yra labiau nutolęs nuo mūsų pačių ir aplinkinių įsitikinimų, kitaip tariant, mes pasikėsiname į dabartinės realybės tvarumą. Kaip žinia, daugelis vertina stabilumą ir pastovumą ir tik nedaugelis mėgsta daryti pokyčius. Tiesiog:) Reikia pastebėti, kad tokie žmonės pasiekia kur kas daugiau, neturėdami jokių kitų išskirtinių protinių ir fizinių sugebėjimų. Ir tai yra natūralu, kai aplink daugybė stabilių žmonių, kurie vienaip ar kitaip reaguoja į kitaip mąstančius… Kokia reakcija, nėra jokio skirtumo, esmė, kad ji yra.
Taigi, grįžtam prie savų pokyčių. Jei kalbėsime apie mitybos pokyčius, tai yra gausybė stereotipų, kuriuos suformavo įvairios dietos ir desperatiškos žmonių pastangos būti lieknais. Tokiais būdais nieko gero ir ilgalaikio pasiekti nepavyksta, o tokios nesėkmės pakursto abejones apie visus kitus pokyčius. Klaidų yra daug ir tai natūralu, nes dažnai vienas ar kitas būdas būna išimtas iš kokios nors sistemos konteksto. O kaip žinia, viskas bet kurioje sistemoje yra glaudžiai tarpusavyje surišta. Todėl yra daug pavyzdžių, kai suvokę tam tikrą filosofiją ir teisingai susiformulavę savo tikslus, šiuo atveju ne lieknėti, bet būti sveiku, pasiekia stulbinančių rezultatų. Taip sukeldami baltą ar kokių kitų spalvų pavydą, kuris taip pat yra pasipriešinimas:)
Iš viso to matome, kad pasipriešinimą tiek viduje, tiek ir išorėje, sukelia bet koks pokytis, nes tai reiškia, kad stabilumui galas. Bus geriau arba ne. Pirmu atveju pavydės, antru sakys – taip ir galvojau. Dar vienas labai svarbus dėsningumas, kad apie neigiamus pokyčių rezultatus dažniausiai kalba tie, kurie jų nedarė:)
Tačiau visada atsiranda žmonių, kurie surizikuoja, pasiekia puikių rezultatų ir tuo gali pasidalinti su kitais. Tiesiog savo pavyzdžiu. Logiška sekti sėkmingais pavyzdžiais, užuot nagrinėjus kažkieno nesėkmes, nes pozityvo pasisemsime tik pirmuoju atveju. Šiuo atveju rizika tik viena – naudojant jau pramintą kelią, susikurti sau adaptuotą sėkmingą sistemą:)

Komentarai