Atminties išdaigos

Turbūt daug kas girdėjome, kai žmonės skundžiasi prasta atmintimi… Tačiau man dar neteko girdėti, kad kas pamirštų savo gimtadienį, kada pavalgyti ar kitą sau svarbų įvykį. Iš tiesų, mes prisimename viską, ką ir turime prisiminti. Nesklandumai kyla tada, kai darome tai, kas nėra mūsų pašaukimo sąrašuose.
Manau, kad visiems pažystamas jausmas, kai surandi sprendimą. Tiesiog yra problema ir kažkaip sugalvoji kaip ją išspręsti. Būtų labai įdomu, jei pabandytume prisiminti, kada šios žinios buvo gautos. Nedaugeliu atveju mes tiksliai galėsime prisiminti:-) Taip yra todėl, kad mes įsirašome į savo atmintį viską ką pamatome, išgirstame ir pajaučiame. Netgi tuo atveju, kai kažką skaitome ir nesuprantame, informacija fiksuojama. Nesuprantame tik todėl, kad mūsų patirties ir žinių derinys neatitinka naujos informacijos. Tačiau bet kada, pasipildžius kitomis patirtimis ir informacija, atsiras vieta dar anksčiau nepanaudotoms žinioms. Visiškai nesvarbu, kiek laiko praėjo.
Manau sustiksite, kad vien žinios žmogaus protingesniu nepadaro. Yra dar patirtis, kurioje atsispindi anksčiau turėtos žinios ir ankstesnės potyriai. Manau, kad svarbiausias yra žinių ir patirties derinys. Jei jis harmonigas, mokytis daug būtinybės nėra. Tiesiog reikia pajausti, ką reikia sužinoti dabar ir naujas žinias panaudoti efektyviai. Kartais pradedi skaityti knygą ir po keletos puslapių supranti, kad esmė yra aiški. Dažnai detalės jau nebėra tokios svarbios, kai supranti esmę. Tarkime, kai suvoki, kad valgyti nesveiką maistą nėra gerai, nėra svarbu kokie bus nauji produktai. Viskas tada vyksta savaime, nes yra tikslas būti sveikesniu. Nėra būtina ieškoti naujų receptų, užtenka leisti sau pajausti ko norisi ir kas yra suderinama su naujos mitybos esminiais principais. Galiu pasakyti savo žalios mitybos esmę: kuo mažiau maistą norėti pakeisti. Jei yra morka, tai vadinasi ji tokia ir yra. Nereikalinga virta morka, nes jos skonis bus visai kitas. Jei kas mane išvirtų, pasikeistų ne tik skoninės savybės, bet ir visos kitos. Aš būčiau minkštesnis, bet miręs… Tad geriau gyva morka, nes ir aš vis dar esu gyvas:-)
Taigi, viskas, kas „šauna“ į galvą, yra kažkada sužinota, išjausta ar patirta. Kartais informaciją gauname ir kitais kanalais, tačiau tai yra reti atvejai. Žinoma, apie juos ateityje taip pat pakalbėsime:-)
Ačiū visiems už tai kad esate ir linkiu pačių geriausių patirčių ir žinių kupinos savaitės!

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>