Ar niekada laimės nebus per daug?

Visi norime būti laimingi ir tikimės, kad šiandien būsime laimingesni nei vakar. Puiki pozicija, jei tikėjimą paverstumėme kokiu nors veiksmu, dėl kurio mes tapsime laimingesni. Nes daryti tą patį ir tikėtis kitokio rezultato yra mažų mažiausia keista:-)
Dažnai kalbame ir pastebime, kaip itin laimingos dienos yra lydimos lyg pagirių, kai emocijos nurimsta it lyg grįžtame į pradinę padėtį. Iš tiesų, mes visada judame pirmyn, tik patirta euforinė būsena nustelbia geros būsenos ilgalaikį poveikį.
Į šį reiškinį galima pažvelgti kitu kampu. Laimės yra tiek, kiek mes galime sau leisti ir esame pasirengę priimti. Skamba keistai, juk gali atrodyti, kad laimės niekada nebus per daug, tačiau yra kiek kitaip. Tai puikiai patvirtina loterijas laimėjusių, arba kitaip staiga praturtėjusių žmonių istorijos. Dauguma jų taip ir nesugebėjo tinkamai priimti sėkmės ir ja pasinaudoti savo ir kitų laimei kurti ir palaikyti. Tas pats galioja ir kitoms, mažiau pastebimoms likimo dovanoms, tik su tokiomis mes susitvarkome puikiai, nes esame joms pasiruošę, arba tiesiog jų nepastebime:-) Ir tai yra labai gerai, nes apsaugo mus nuo to, kam mes dar nesame pasiruošę ir kas mums dabar nėra harmoninga.
Manau, kad taip atsitinka todėl, kad dabartinėje situacijoje kiekvienas iš mūsų turime skirtingą potencialą priimti sėkmę. Jis priklauso nuo viso to, ką mes galvojome, jautėme ir veikėme iki tol, todėl jei gausime tai, kam pasiruošę nebūsime, vargu ar sugebėsime tuo pasinaudoti tinkamai. Jau esu minėjęs, kad niekas gyvenime neateina po vieną, viskas yra lyg paketais. Kuo didesnė sėkmė, tuo didesni pokyčiai vyks ir mūsų aplinkoje. Keisis draugai, daiktai ir kitos gyvenimo spektaklio dekoracijos. Tam, kad visada būti pasiruošus priimti sėkmę, verta mastyti pozityviai, turėti gražius planus ir vizijas ateičiai. Dėl visa ko, nes niekada negali žinoti, kada aplankys sėkmė, tačiau nieko nekainuoja daryti taip, lyg ji jau būtų visai šalia:-)
Laimė, tai lyg vandenynas, tad jei pasiekiame kažkokios bangelės viršūnę, tikėtina, jog artimiausioje ateityje jos bus mažiau, tad reikėtų tam būti pasiruošus. Tiems, kam patinka ramus gyvenimas, geriau džiaugtis kiekviena diena, itin nesureikšminant nei vienos iš jų, kad nesukeltumėme didelių bangų. Tiems kam banguotos jūros modelis patinka gyvenime ir tai priimate sąmoningai – jokių apribojimų:-)
Stebėkime, gaudykime, nes ta sėkmė, kuri harmoninga mums, yra jau dabar ir čia, priešingu atveju, šitų eilučių jau neskaitytumėte:-)
Puikaus saulėto ir ilgo savaitgalio!

Komentarai