Apie jausmus

Turbūt labiausiai žmogaus ištobulinti, išpuoselėti yra jausmai ir emocijos. Per juos vyksta visos marketingo kompanijos, religijos, masių valdymas… Maitiname juos nuolat patys: filmais, knygomis, pramogomis. Taip jiems suteikdami dar daugiau galios. Ir tai galima suprasti, nes malonių jausmų malonumas, yra dar vienas geras jausmas.
Bet kartais atsitinka taip, kad jausmas ar emocija turi kitą spalvą, ne tokią gerą. Ir kas keisčiausia, tada jis pasireiškia dar didesne jėga, nei teigiamas… Taip yra todėl, kad esame įpratę labiau koncentruotis į neigiamus dalykus. Nes jausmas, nesvarbu jis geras ar ne, yra tik jausmas. Faktiškai, jų lygis yra vienodas, skiriasi tik sureikšminimas, pagal jau turimas nuostatas ir vertybes.
Noriu grįžti prie jausmų stiprumo. Pateiksiu tokį vaizdinį: mes esame vandenynas, o jausmai yra vėjas. Pietų vėjas – geri jausmai, šiaurės vėjas – negeri. Jei darome prielaidą, kad maksimalus vėjo stiprumas yra vienodas, nesvarbu iš kur pučia, tai lieka vienintelis kintamasis – vandenynas. Reiškia, kad maksimalus geras jausmas yra lygus, pagal savo stiprumą, maksimaliam neigiamam jausmui. Galima tegti, kad išjaučiant gerus jausmus maksimaliai, taip stipriname ir galimų negerų jausmų lygį. Vandenynas nuolatos banguoja, vienodai stipriai, nesvarbu kokios krypties vėjas. Įtakoti jau susidariusias audras yra labai sunku, tačiau valdyti silpnus jausmus yra lengviau. Vadinasi labiau galima sąmoningai kontroliuoti savo būsenas. Būti šeimininku sau, o ne vergauti jausmams ir emocijoms. Ar manote, kad yra kitaip?
Esu pastebėjęs, manau jūs taip pat, kad dvasiškai pažengę žmonės yra lyg ramus vandenynas… Kur jausmai tiesiog yra, o gal jau ir nebėra visai. Tada apima tikra ramybė ir palaima, atsiranda vietos pasireikšti sielai. Nes tik tyloje ir ramybėje viską galime pamatyti taip, kaip ir yra iš tiesų. Pasiekti tokią būseną galima medituojant – nepakartojamas jausmas. Visiška tyla, atsipalaidavimas, atsidavimas, ištirpimas, buvimas… Po to supranti, kad visa tai, kas yra aplink, tai tiesiog spektaklio dekoracijos ir aktoriai. Pats esi vienas iš jų. Ir vėl įsitrauki į spektaklį, tačiau kas kart vis silpniau. Vandenynas rimsta… Kur link tai veda? Daugelis manau suprantat:-)

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>